HAKKIMIZDA

Platin Pharma, Platin Grup bünyesinde 2004 yılında ilaç sektörüne hammadde tedarik etmek amacıyla kurulmuş %100 yerli sermayeli bir şirkettir. Bu alanda ilaç sektörüne verdiği hizmetlerine tâkiben yenilikçi ürünler geliştirerek Türkiye pazarına sunmuştur.

İlk olarak, 2009 yılında Ondansetron etkin maddeli ağızda dağılan tablet (ODT) formunda anti-emetik ilacın Türkiye'de ilk eşdeğer ilaç ruhsatını almıştır. 2016 yılında ise Zoledronik Asit etkin maddesini içeren flakon formunda ürünü ilk eşdeğer olarak Türk tıbbının hizmetine sunmuştur.

İlerleyen dönemde bitmiş ürün ruhsatlarının sayısını arttırarak bugün 8 moleküle ait 14 bitmiş ürün ruhsatına sahiptir. Platin Pharma 2019 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Ortopedi alanında kendi saha ekibini kurarak aktif olarak tanıtım faaliyetlerine başlamıştır. Aynı zamanda Kadın Doğum, Üroloji ve Dermatoloji gibi tedavi alanlarında da yeni iş birimleri için hazırlıklarına devam etmektedir.

Hedefimiz ilaç sektöründe yerelleşme stratejisine uygun olarak kendi markalarımız ile büyüyerek yer almaktır. Bu doğrultuda 2020 yılında 300m2 kapalı alanda Ar-Ge laboratuvarımızı kurmaktayız. Kendi Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen ürünler ile toplum sağlığına ve ülke ekonomisine katkılarımızı arttıracağız.